Події


06/02/2019

Давайте перш за все визначимо, що таке арт-терапія.

Арт-терапія («терапія мистецтвом») – це один із терапевтичних напрямків, що передбачає застосування образотворчої діяльності з метою вираження людиною свого психоемоційного стану.

Арт-терапія особливо важлива для тих, хто не може «виговоритися», кому висловити свої фантазії в творчості легше, ніж розповісти про них. Вигадки, які зображені на папері нерідко прискорюють і полегшують вербалізацію переживань.

Через малюнок арт-терапія дає вихід внутрішнім конфліктам і сильним емоціям, усуває страх, допомагає зрозуміти власні почуття і переживання, сприяє підвищенню самооцінки, розслабленню і зняттю напруги і, звичайно ж, допомагає в розвитку творчих здібностей.

viber image2.jpgviber image5.jpg

«При роботі із дітьми арт-терапія має на меті зменшити рівень самоконтролю, адже саме він блокує найбільш насичені емоції. Малюнки дітей ніхто не оцінює, вони роблять це в першу чергу для себе, а не для когось. Ми навчаємо дітей долати зовнішні бар'єри у процесі внутрішнього самопізнання» − говорить Юлія Браун студентка кафедри теоретичної та практичної психології НУ «Львівська політехніка».

viber image4.jpg

Часто в житті людини присутні не лише зовнішні, а й внутрішні конфлікти та суперечності, які більш небезпечні для самої особистості. Незалежно від того, визнають чи не визнають люди власні конфлікти, вплив останніх не зменшується.

Арт-терапія в такому випадку − виводячи протиріччя зсередини в зовнішній світ − пропонує способи їх розв’язання, це природні ліки, що вживаються людьми інтуїтивно. Метою арт-терапії є підведення людини до усвідомлення своєї внутрішньої сутності, своєї унікальності та неповторності, до відчуття гармонії із собою і світом. У кожній особистості існує потреба у самовираженні, яка здебільшого, залишається незадоволеною, що й породжує внутрішній конфлікт.

viber image3.jpgviber image.jpg

«Цікавим є сам спосіб сприйняття дітьми арт-терапії, вони навчаються насолоджуватись процесом, не результатом. Ми можемо спостерігати, як дитяча уява вибудовує цілий світ, який стає не лише поривом творчості, а й початком створення чогось нового, місця, яке постає для діток безпечним середовищем, куди вони завжди зможуть повернутись» − сказала Соломія Толочко координатор проекту.

Усі ми час від часу живемо заборонами, які й самі створюємо, неодноразово до них ми відносимо й власні емоції. Арт-терапія – це один із способів боротьби із внутрішнім опором, обмежуючи себе ви беззаперечно втрачаєте не менш важливі пазли у картині власної особистості. Не бійтесь пізнавати себе, перш ніж зрозуміти когось, давайте розпочнемо із людини, яку щоранку бачимо у дзеркалі.

viber image6.jpgПовернення до списку