Статьи


13/02/2017
Оскільки Львів історична та культурна столиця України, то сюди приїжджають гості і з різних куточків нашої держави і мешканці інших країн, і їм хочеться представити тільки найкраще. Безумовно, окрасою є архітектура міста, його унікальні вулички та проспекти і надто гірко спостерігати як вони «обростають» вивісками про смачну каву чи спа–процедури. Але не все так сумно у Львові є орган, котрий здійснює контроль над цією ситуацією. Працівники КП «Адміністративно – технічного управління» здійснюють огляд та так званий "рейд" містом, щоразу виявляють незаконно встановлені вивіски та інші рекламні носії. Особливою увагою користується історична частина,тут мало не під лупою мають перевіряти усі дозвільні документи та естетичний вигляд. Проте, якщо прогулятись основними вулицями, то можна зустріти неабиякі «цікаві» рекламні трюки з виставленими манекенами у весільних сукнях чи просто плакатами у пів-стіни, котрі аж ніяк не прикрашають. 

01.JPG 

І здавалося б що такі очевидні речі мають пильнувати у першу чергу, однак ні, чиновники більше хвилюються і знімають вже діючі вивіски, відправляючи їх на повторне оформлення, хоча підстав для цього мінімум. Пізніше підприємці повинні пройти процедуру погодження та отримати дозвіл на встановлення, але, як зазначають очевидці, це все дуже складно і іноді необґрунтовано, адже ці бюрократичні тяганини і збирання документів займає час, сили та кошти. 
Тоді чому ж чиновники як в тій приказці «пилинку в оці сусіда бачать, а у власному колоди не помічають»? Можливо, як варіант все починається з малого і простіше проаналізувати і оновити вивіски з меншою кількістю зауваг, а тоді вже взятись до великих змін. Але закрадається підозра, що непрозорі схеми погодження дають можливість для маневрів у цьому питанні, адже в одних випадах влада діє доволі категорично, а в інших не зважає на наявність грубих порушень.

02.JPG 

Також хотілось би сказати, що наш світ не стоїть на місці і Львів – це розвинуте місто з проєвропейськими поглядами і відповідно підприємці прагнуть створювати новий продукт, рухатись вперед у плані оформлення закладів, а консервативні погляди робочої групи можуть зарубати нові тенденції. При цьому у багатьох джерелах, коли проводиться порівняння між львівськими і київськими закладами у плані оформлення і подачі навіть назв тих самих магазинів є суттєва різниця. Львівські більш сучасніші та красивіші, тому варто зауважити, що цікаві проекти навіть з естетичної точки зору можуть не прийти до смаку учасникам рішення. Єдиним і правильним варіантом для вирішення цією проблеми буде представлення прозорої схеми погодження та видачі дозволів, вичерпний та однозначний перелік документів, перелік причин для відмови, спрощена система для продовження дії вже наданих рішень. Робоча група має складатись з кваліфікованих спеціалістів різнопланового формату, щоб забезпечити якісний результат.

03.JPG 

Безумовно, люди котрі працюють там пильнують благоустрій міста і основним завданням є розвиток і збереження історичної спадщини міста, але чи під виглядом змін на краще просто не ліквідовують усіх хто має власну позицію, хто прагне бути кращим, хто шукаєш різні шляхи для подачі інформації та послуг, адже існує тільки один важіль впливу. Почнімо з того, що Львів привабливе місто для інвестицій та розвитку бізнесу, і мало не кожен підприємець прагне розпочати свій проект, щоб він збільшував кількість клієнтів, мав вплив на сферу обслуговування, був завжди популярний і актуальний, а при серйозній конкуренції на ринку потрібно постійно тримати планку. 
Зазначається, що при бажанні можна влаштуватись на роботу, брати участь у різних подіях, розвивати місто та покращувати сервіс, але молодь не надто прагне до таких посад та роботи, адже починається все з мінімальних зарплат. І тому часто працюють люди, котрі є професіоналами своєї справи, але кожній команді потрібен розвиток та постійний рух уперед, цікаві кадри та нові думки. 

04.JPG 

Не будемо забувати і про підприємців, котрі нехтують усіма правилами і встановлюють вивіски де їм заманеться, при цьому руйнуючи архітектурні пам’ятки, закриваючи їх написами, а це просто вандалізм. Гармонійне поєднання сучасності з старовиною, нового і минулого – ось родзинка нашого краю, тому потрібно проектувати та створювати усе так, щоб було чим пишатись. 

Параска Селянин


Возврат к списку