Образование в интернатах


Вот и завершилось лето и начался учебный сезон. Кто-то тоскует по долгими летними днями, а кто-то - с нетерпением ждет встреча со школьными товарищами. Мы тоже закатываем рукава и беремся за дело: начинаем проект "Образование в интернатах".


 

Ситуация с образованием в интернатах, на самом деле, очень сложная. На воспитателей интерната возложена задача, в первую очередь, обеспечить хорошие базовые условия для проживания детей. Они следят за порядком, беспокоятся о комфортной жизни, чтобы было что есть и где жить. Вопросы развития детей возлагаются или на меценатов и волонтеров, или на какие-то общие постановления, предусмотренные Министерством образования. Вопрос детского образования ограничивается лишь базовым учебным курсом сельской школы, качество которого не контролируется. В конце концов, даже в полноценных семьях у родителей не всегда бывает "время" проверить домашнее задание ребенка и они пускают этот процесс на самотек.

 

Наша цель: улучшить уровень образования (а в некоторых случаях - создать тот же уровень образования) в интернатах Львовской области. Для этого мы выбрали один детский дом, с которым работаем уже долгий период времени. Это "Доброе сердце", из села Новый Милятин Львовской области. На его примере мы планируем разработать учебную программу, которая поможет детям из интерната поднять свой уровень знаний, научит их читать и писать (а поверьте, не все в 6-7 классов умеют это делать) и позволит мечтать о каких-то другие профессии, кроме швей и парикмахеров. Если программа даст хороший результат, мы будем предлагать ее внедрения в другие учебные заведения.

Если у вас есть желание присоединиться к этой инициативе, если у вас есть вы собственные идеи или свободное время - помогите нам. Свяжитесь с нами по телефону 050-373-15-96, Марта, или пишите на ящик [email protected]

Давайте подарим детям достойное образование!


 Обновление от 16.11.2015
Вот и состоялся первый учебный выезд в интернат. Подготовка заняла больше времени, чем планировалось, но мы все-таки стартовали :-) За первый урок дети рассмотреть историю и географию Австрии, разбирали задачи на логику, и все это - под классическую музыку. Как и ожидалось, лекционная часть пошла детям трудно, зато на загадках на логику интересно стало всем. Не каждый смог спокойно отбыть учебные полтора часа, поэтому возможно есть смысл в спортивных пятиминутках, или в задачах, требующих активности


Оновлення від 23.11.2015
Розповідали про проект на Львівському Радіо!


 Оновлення від 2.12.2015
Ось так виглядає навчання в рамках проекту "Освіта в інтернаті". Поки молодші вчать букви, старші читають вірші австрійського поета Еріха Марії Рільке.
 

Оновлення від 10.12.2015
Ми продовжуємо працювати із дітьми в рамках проекту "Освіта в інтернаті". Кожного тижня наш волонтер приїжджає до дітей та навчає молодших читати і писати, а старшим допомагає зі шкільною програмою та розширяє їхній кругозір. Якщо ви б хотіли допомогти дітям не лише цукерками чи одягом, а вкластись в їхню освіту та підготувати до життя за межами інтернату - зголошуйтесь. Будемо раді підтримці та пораді!


 Оновлення від 04.02.2016
Минули канікули, і діти неохоче повертаються до навчання. Така ж біда трапилась і з вихованцями дитячого будинку "Добре серце", де ми проводимо проект "Освіта в інтернатах". Але діти ще не знають, що нашого цілеспрямованого викладача так просто не візьмеш.  Він уже приготував для них серію лекцій та практичних занять, яким позаздрять в будь-якій школі.


 Оновлення від 02.03.2016
А ми продовжуємо навчати дітей. Двічі на тиждень наш волонтер їздить в дитячий інтернат "Добре серце" (с. Новий Милятин), де навчає дітей читати, писати, грає з ними в розвиткові ігри та вирішує цікаві математичні задачки. Однак цей проект не відбувся б без підтримки компанії Blackthorn Vision. Саме вони проявили соціальну відповідальність та зацікавленість у розвитку дітей. Дякуємо за підтримку! 


 Оновлення від 23.02.2016
Весна весною, а вчитись треба. Молодші діти учать алфавіт, а старші уже взялись за рівняння із невідомими.


  Оновлення від 21.02.2016
Навчання навчанням, але завжди приходить час перевіряти здобуті знання. Минулої п'ятниці на дітей з інтернату "Добре серце" (с. Новий Милятин) чекав контрольний зріз знань в рамках проекту "Освіта в інтернатах". Учні молодшої групи (3-5 класи) справили вище середнього рівня. Найкраще їм дались математичні задачі, а от з українською мовою виникли труднощі. Тепер контрольна робота чекає на дітей старшої групи. Вони розповідатимуть викладачу усе що запам'ятали з історії Австрії, Німеччини, Данії та Італії.


  Оновлення від 15.03.2016
Швидкою ходою наближається літо, а з ним - випускні заняття проекту "Освіта для дітей в інтернаті". Діти це відчувають, а тому заняття проходять інтенсивніше та... цікавіше. 
Останнього разу вихованці інтернату відправились із с. Новий Милятин прямо в центр Великої Британії, де дізнавались її історію, починаючи від древніх кельтів і до сучасних бритів. Не забувши, звісно, заскочити в гості до Гаррі Поттера. Поки старша група подорожувала, діти від 1 до 5 класу зіткнулись із неймовірними математичними труднощами: від додавання простих чисел до рівнянь з одним невідомим. Однак спільними зусиллями (та з підказками репетитора), діти побороли невідоме! Дорога знань важка, однак діти-сироти з інтернату "Добре серце" долають її крок за кроком. 
Дякуємо соціально-відповідальній компанії Blackthorn Vision за таку можливість!

 

 Оновлення від 26.04.2016

- Ох же ж як важко вчитись, коли за вікном така хороша погода..., - сказали би будь-які діти, окрім вихованців дитячого сиротинця "Добре серце" (с. Новий Милятин). Адже навчання, яке вони отримують в рамках проекту "Освіта для дітей з інтернату", краща за будь-яку школу. Тут і мультфільми, і загадки, і інтелектуальні змагання, і подорожі в інші країни - тільки й встигай вивчити максимум цікавої інформації, яку приготував для них наш викладач.


   Оновлення від 16.05.2016
Саме зараз діти з інтернату "Добре серце" (с. Новий Милятин) безкоштовно беруть участь у літньому таборі від Всеукраїнської Асоціації "Моя Україна". Однак не всі, а тільки ті, що добре здали випускні екзамени по навчальному проекту "Освіта для дітей в інтернаті". Наш репетитор пішов на літні канікули разом із дітьми, однак у вересні ми знову повернемось до навчання. Бажаєте допомогти нам підвищувати рівень освіти дітей в сиротинцях? Долучайтесь до проекту! Деталі - за тел. 063-17-43-758

 

Оновлення від 30.09.2016
Проект "Освіта для дітей з інтернату" офіційно розпочався. Вдруге. Вчора волонтер-репетитор провів для дітей перше заняття. Після довгих канікул важко повернутись до інтенсивних навчань, але і діти, і репетитор налаштовані рішуче!


       Оновлення від 07.10.2016
Вчорашнє освітнє заняття з дітьми з інтернату "Добре Серце" відбувалось не так, як завжди. Замість звичних уроків наші репетитори спілкувались з дітьми та відповідали на їхні запитання. З молодшими розгадували різноманітні загадки, а зі старшими розв'язували логічні задачі, виконувати завдання для розвитку асоціативного мислення, а також розвивали фантазію із завданнями, де неможливо було дати однозначну відповідь. Не дивлячись на різницю у віці, діти прийняли інтелектуальний виклик.