Події


21/04/2019

   Цього разу волонтери ГО «Свербивус» разом із вихованцями Центру піклування про дітей відвідали Львівський музей «Арсенал». Пізнавали історичну еволюцію зброї та лицарських обладунків. Разом із дітьми, наче археологи визначали скільки років кожному експонату. У музеї дітлахи відкрили для себе дві ключові позиції, якими користувались раніше різні народи світу – це напад та захист. Більшість із них вважає, що боротьба  розвивається не лише на полі бою, вона зосереджена й в інших сферах життя суспільства, тільки проявляється у незвичайній формі. Діти визначили, що весь світ балансує між загрозою та безпекою і ключовим завданням кожної людини є берегти життя та протистояти його знеціненій втраті.

г1.jpgг7.jpg

   Експозиція “львівської зброярні” нараховує близько 500 предметів, розмістилася вона у двох залах та має у своєму арсеналі речі військового призначення з понад 30 країн світу. Зброя походить з приватних колекцій, збірки колишнього музею імені князів Любомирських та Підгорецького замку.
  Однак в такому зброярському морі легко зорієнтуватись, оскільки експозиція представлена за хронологічно-тематичним принципом: біла зброя (мечі, шаблі, шпаги, ножі, кинджали, ятагани), зброя на ратищах (бойові сокири, списи, алебарди), ударна (булава, чекани, перначі), кидальна зброя (лук, арбалети), захисні обладунки (кольчуги, панцирі, шоломи, щити), ручна вогнепальна зброя (рушниці, пістолети), артилерія, батальний живопис (картини з місця військових дій), голограми. Відтак вдале розташування створює чітке уявлення про еволюцію зброї, види, матеріал і призначення (відповідно, і час створення) та рівень технічного розвитку суспільства.

г8.jpgг9.jpg

   Неабиякою цінною є також колекція орденів та нагород, представлена в музеї зброї у Львові.       

  «Ці нагороди дуже цінні, але не через матеріал,  а тому що це єдине, що могли отримати рідні загиблого воїна. Саме так народ  дякував тим, хто боровся за його безпеку» − пояснював Денис, вихованець Львівського Центру піклування про дітей.

г4.jpg

   Починає експозицію у львівському музеї-арсеналі вітрина, де міститься озброєння галицького воїна початку XVI століття. Воно належало одній людині — воїну, що загинув 1519 року в битві з татарами біля Сокаля. Його зброю та обладунки знайшли у річці Західний Буг.
Арсенал музею має також різні за типами середньовічні мечі — поясні, півтораручні, дворучні з Німеччини, Італії, Франції. Є тут шпаги XVI – ХІХ століть, бойові, офіцерські, придворні.

г6.jpgг2.jpg

  «Мені здається, що такий меч підняти складно не те, щоб ним ще й маневрувати!» - сказав Іван, вихованець Львівського Центру піклування про дітей.

  Ось так ми пізнавали історію, яку несе в собі зброя. Від благородності до невиправданої жорстокості, вона дійсно є символом крайнощів до яких вдавалось людство. Для дітей це була пізнавальна подорож минулим, де вони зрозуміли, яким же хочуть бачити майбутнє і у цих уявленнях, зброя не руйнує, а відбудовує, не живиться брехнею, а бореться за справедливість.

г3.jpgПовернення до списку