Події


04/03/2019

   У Всесвітній день дикої природи волонтери ГО «Свербивус» разом із дітьми з Львівської санаторної школи-інтернат № 1  відвідали Зоологічний музей ЛНУ ім. І. Франка. Від кількості експонатів у дітлахів аж «очі розбігались», намагались усе розгледіти, прочитати, почути. Ми неймовірно вдячні за таку чудову екскурсію, адже окрім інформації про ссавців, комах і плазунів, дітлахи довідались, як саме люди взаємодіяли з тваринами раніше та наскільки важливим є їхнє існування сьогодні.

8Б.jpg7Б.jpg

   Давайте тепер трішки більше дізнаємось про походження експонатів Зоологічного музею ЛНУ ім. І. Франка.

   Зоологічний музей у Львові є одним із найстаріших університетських музеїв Європи і був заснований у 1784 році.

   Фонди Музею зоології презентують тваринний світ усіх акваторій земної кулі й всіх континентів, це і не дивно, адже наукові колекції музею налічують більше 178 тис. експонатів, біля 10 тис. із яких формують експозицію.

6Б.jpg1Б.jpg

   До колекції безхребетних тварин входять губки і малакологічні збори, зібрані експедиціями Владислава і Бенедикта Дибовських з Манчжурського моря та Каспію, Байкалу, Амуру і Ангари; молюски та корали з експедиції принца Монако у Адріатичному, Червоному і Середземному морях; а з біологічних станцій у Трієсті та Неаполі — різноманітні голкошкірі.

5Б.jpg

   Із особливою увагою можна виділити ентомологічні колекції: метелики, цикади і клопи Європи, Кавказу і Австралії, Паміру, Японії і Далекого Сходу.

   Більше 1000 видів птахів, а це складає 1/10 від всього світового різноманіття, налічує орнітологічна колекція Зоологічного музею. До унікальних експонатів належать колекції птахів України, а також, колекція нектарниць і колібрі, які були зібрані в Південній Америці та Австралії, Південно-Східній Азії, Кореї та на Далекому Сході.

4Б.jpg2Б.jpg

   «Вперше бачу таке різноманіття тварин в одному приміщенні. Навіть прогулюючись лісом або парком ніколи не помічала таких ексклюзивних комах та птахів!» − говорила Богдана, учениця Львівської санаторної школи-інтернат № 1.

   Під час екскурсії дітлахи також довідались, що багато тварин із дикої природи тепер відносять до Червоної книги, адже їх залишилось зовсім мало. Пізнавши таку незбагненну красу природи, віримо, що маленькі дитячі серця цінуватимуть її значущість.

9Б.jpgПовернення до списку